Ostatnie badania ekologów wskazują na drastyczne zmniejszenie się populacji wróbli w porównaniu do poprzednich lat. Ptaki te w Polsce są gatunkiem objętym ochroną. Wróble chronią rośliny przed szkodnikami, a nas przed insektami zjadając je w olbrzymich ilościach.

Dlatego, aby pomóc w okresie lęgowym naszym skrzydlatym przyjaciołom, Wydawnictwo Edukacyjne Podręcznikarnia uruchamia Program pomocy małym ptakom - Budka PLUS, który ma za zadanie uzmysłowić przedszkolakom jak ważna jest równowaga w świecie przyrody.

Za naszym pośrednictwem mogą Państwo otrzymać wspaniałe prezenty w postaci budek lęgowych typu A - dla małych ptaków ( wróbel, sikorka, jerzyk, muchołówka, pleszka, mazurek).

W tym sezonie chcemy,  aby Państwo wspólnie z dziećmi pomogli nam zawiesić 5000 budek. Możecie umieścić je na drzewie lub budynku na wysokości od 3 do 5 metrów, mogą one wisieć w niewielkiej odległości od siebie. Budka nie może być wystawiona na długotrwałe promienie słoneczne i nie należy jej montować otworem w kierunku południowym. Starajmy się też przewidzieć ruchy drapieżników, czyli nie wieszajmy ich blisko gałęzi.

Aby przystąpić do Programu Budka PLUS wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i zaprosić  Konsultanta na prezentację naszych pakietów, w których  ochrona środowiska jest jednym z głównych tematów wiodących. Program przeznaczony jest dla przedszkoli publicznych, niepublicznych, prywatnych oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

budka plus

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i umówimy na spotkanie z Konsultantem Oświatowym.

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com