Jak sprawić, by edukacja dzieci w wieku przedszkolnym przyniosła jeszcze lepsze efekty? Wprowadzić naukę empatii, skutecznego komunikowania i rozwiązywania konfliktów! Zapraszamy do udziału w konferencji edukacyjnej „Elementy Treningu Umiejętności Społecznych w edukacji przedszkolnej”.

O tym, jak zadbać o zdrowe relacje w grupie i umiejętności, bez których dzieci nie mogą prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, opowiemy 19 lutego 2024 r. podczas konferencji „Elementy Treningu Umiejętności Społecznych w edukacji przedszkolnej” w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Wydarzenie kierujemy do nauczycieli z województwa podlaskiego, którym zależy na rozwijaniu wspomnianych kompetencji wśród swoich podopiecznych.

Trening Umiejętności Społecznych to nowoczesna i skuteczna metoda terapeutyczna. Pomaga dzieciom w przypadku trudności w nawiązywaniu relacji, braku asertywności, nieśmiałości, konfliktów w relacjach czy wycofania społecznego. Jej elementy nauczyciele wychowania przedszkolnego mogą z powodzeniem wprowadzać do codziennej pracy z grupą – tym bardziej, że wiek przedszkolny to idealny moment na wypracowanie odpowiednich postaw i zachowań.

Podczas konferencji porozmawiamy z doświadczonymi ekspertkami, które przybliżą praktyczne sposoby, narzędzia i ćwiczenia, mające na celu rozwój kompetencji społecznych u dzieci – Dorotą Bentkowską oraz Joanną Żarniewską. Uczestnicy również będą mogli zadawać pytania i dyskutować z panelistkami!

Po części teoretycznej, nauczyciele mogą wziąć udział w warsztatach (wymagane zapisy). Psycholożka i trenerka TUS Dorota Bentkowska przybliży, jak wprowadzać elementy TUS w grupie przedszkolnej na co dzień nie będąc certyfikowanym specjalistą tej metody, psycholożka Katarzyna Toczydłowska przedstawi grę planszową „TUS-owe rozgrywki” jako narzędzie w pracy nauczyciela, trenerka kreatywności Joanna Żarniewska zaprezentuje zabawy wspierające rozwijanie inteligencji emocjonalnej oraz rozwijające kompetencje społeczne dzieci, a psychoterapeuta z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białymstoku Piotr Cichocki omówi skuteczne narzędzia do nauki radzenia sobie z emocjami.

Wydarzenie ma charakter edukacyjny –  uczestnicy otrzymają certyfikat CEN.

Organizatorami konferencji są Podręcznikarnia Wydawnictwo Edukacyjne, Trefl Edukacja oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Udział jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.