O początkach firmy, poczuciu odpowiedzialności za edukację dzieci i wyzwaniach, które czekają Podręcznikarnię w przyszłości mówił właściciel wydawnictwa, Tomasz Filipczuk w rozmowie z zastępcą prezydenta Miasta Białegostoku, Rafałem Rudnickim.

Artykuł o Podręcznikarni ukazał się w najnowszym numerze biuletynu informacyjnego Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Tomasz Filipczuk opowiedział m.in. o autorach, z którymi współpracuje Wydawnictwo Edukacyjne, a którzy w zdecydowanej większości pochodzą z Podlasia.

– Stawiamy na to, by wszyscy autorzy byli czynnymi nauczycielami. Na rynku jest dużo tzw. teoretyków, a w tej branży o wiele lepiej sprawdzają się ci, którzy są blisko dzieci i czują ich potrzeby. Bo dzieci i ich potrzeby cały czas się zmieniają – podkreśla Tomasz Filipczuk.

Biuletyn Urzędu Miejskiego zawiera najważniejsze informacje dotyczące tego, co dzieje się w mieście oraz m.in. prezentacje lokalnych firm, które odniosły sukces i pokazują, że działając w Białymstoku, można podbijać rynki krajowe i zagraniczne. Wersja elektroniczna artykułu o Podręcznikarni dostępna jest w czwartym numerze bezpłatnego biuletynu.