Do końca października trwa drugi z cyklu #10konkursówna10lecie. Tym razem zapraszamy do wykonania robota z recyklingu.

Do zabawy zapraszamy nauczycieli wraz z grupami przedszkolnymi. Konkurs „Projektuję ... Photona z recyklingu” trwa od 11 do 31 października br. Partnerem i sponsorem nagrody głównej jest Photon Entertainment Sp. z o.o.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie razem z dziećmi robota Photon z recyklingu (technika dowolna, dozwolone są prace przestrzenne), sfotografowanie go i umieszczenie zdjęcia w komentarzu pod postem konkursowym na facebookowym profilu Podręcznikarni.

Nagrody

Nagrodzimy trzy najbardziej kreatywne grupy przedszkolne: 

  • I miejsce -  zestaw edukacyjny „Photon Przedszkole” o wartości 2 000 zł oraz zestaw książek, gier i puzzli
  • II i III miejsce - zestawy książek, gier i puzzli.

Na zestaw Photon Przedszkole składają się m.in.: robot, interaktywne maty edukacyjne, karty ćwiczeń, fiszki i dodatki, dostęp do scenariuszy zajęć. Korzystanie nie wymaga od nauczycieli i dzieci ani wiedzy o programowaniu, ani doświadczenia technicznego. Do obsługi robota można wykorzystać tablet, komputer, a nawet smartfon.

Zajęcia z robotem Photon pomagają przedszkolakom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i manualną maluchów. Tym samym polepszają ich orientację przestrzenną. Dzieci uczą się planowania, przewidywania oraz rozumienia logiki zdarzeń. I co ważne – przyswajają wiedzę „przy okazji” dobrej zabawy.

#10konkursówna10lecie

Cykl #10konkursówna10lecie wiąże się z jubileuszem Wydawnictwa Edukacyjnego Podręcznikarnia. Co miesiąc, przez cały rok przedszkolny, zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do udziału w konkursach. Laureatów, których nagrodziliśmy za najciekawsze prace plastyczne w pierwszej zabawie konkursowej pt. „Tort urodzinowy” przedstawiamy tutaj.

 pdfRegulamin_konkursu_Projektuj_Photona_z_recyklingu.pdf

 

Laureaci konkursu:

I miejsce - p. Paulina Kmiecik i grupa Zerówka w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce - p. Katarzyna Pawłowska i grupa „Jabłuszka z Przedszkola Przedszkola Publicznego nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie

III miejsce -  p. Małgorzata profic i grupa „Żabki” ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Zasani