Trwa kolejna edycja rządowego programu „Aktywna tablica”, którego celem jest rozwijanie infrastruktury szkolnej oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W jego ramach szkoły mogą otrzymać dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu – nawet do 100 tysięcy złotych.

Na realizację programu „Aktywna Tablica” w 2023 roku rząd przeznaczył 60 mln zł. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę (liczy się zarówno wkład finansowy, jak i rzeczowy).

„Aktywna Tablica” – najważniejsze informacje

Aplikować mogą szkoły podstawowe, które nie otrzymały wsparcia finansowego w ramach programu w latach 2017-2022, szkoły ponadpodstawowe, kształcące uczniów niewidomych oraz te kształcące uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

W aktualnej edycji, czyli w latach 2020-2024 szkoła może skorzystać z dofinansowania jeden raz, wnioskować o udział w programie można do 15 maja. Przekazanie pieniędzy na zakup pomocy dydaktycznych planowane jest do 31 sierpnia.

Organy prowadzące szkoły podstawowe, które nie otrzymały dofinansowania w latach 2017–2019 oraz szkoły ponadpodstawowe mogą zakupić sprzęt lub pomoce dydaktyczne, m.in. tablice interaktywne, monitory dotykowe, projektory, głośniki, laptopy czy specjalistyczne oprogramowanie lub materiały edukacyjne.

Aby ułatwić pracę dyrektorów, przygotowaliśmy ofertę na monitory interaktywne VESTEL VISUAL SOLUTIONS 65’’ by SHARP oraz wypełnione wnioski.

Monitor interaktywny, czyli nowy poziom edukacji

Monitor interaktywny VESTEL VISUAL SOLUTIONS 65’ to połączenie dotykowego ekranu LCD oraz interaktywności – można pisać po jego ekranie palcem lub piórem dotykowym, a następnie zmazywać te zapiski, rysować kształty, zwiększać, zmniejszać i obracać poszczególne elementy – te narysowane i te wgrane, jak ilustracje czy zdjęcia. Monitor interaktywny umożliwia także otwieranie plików, zapisywanie dokumentów, tworzenie wideo i audio, a nawet łączenie się z telefonem lub komputerem, udostępnianie ekranu i wideorozmowy. Jego przekątna ma 65 cali i mocowany jest na standzie – nodze o regulowanej wysokości.

 

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku? Chętnie pomożemy!

Szczegółowe informacje i formularz kontaktowy znajdziesz w zakładce „Aktywna Tablica”.