Przestrzenna, przenośna scena jako tło dla książek i opowiadań w planszach – Mały Teatrzyk to nowe narzędzie do kreatywnego działania dla nauczycieli i rodziców.

  • wprowadzi Przedszkolaki w świat uniwersalnych wartości
  • ułatwi rozmowę o zachowaniu
  • rozbudzi wyobraźnię

Mały Teatrzyk to forma przestrzenna teatrzyku, inspirowana teatrem kamishibai*. Do opowiadania bajek wystarczą scena – lekka, kartonowa, zrobiona na wzór parawanu teatrów marionetkowych – oraz książki w planszach. Producentem jest Trefl S.A.

Obudowa metodyczna obejmuje scenariusze zajęć z propozycjami zabaw i pytań do treści opowiadań, kolorowanki i nagrania bajek w formie audio.

Idealne do wykorzystania w Małym Teatrzyku książki to ilustrowane plansze, które zawierają na odwrocie fragmenty bajek do odczytania. Dostępne są klasyczne baśnie i opowieści o świętach nietypowych, które wprowadzą małych widzów w świat uniwersalnych wartości oraz seria krajoznawcza:

Szczegółowe informacje oraz opisy bajek i opowiadań dostępne są w zakładce "Mały Teatrzyk".

Korzyści płynące z czytania i opowiadania bajek:

  • Wychowawcze – bajki kształtują system wartości dziecka, pokazują, co jest dobre, a co złe, oraz rozwijają osobowość, pobudzają zaciekawienie światem i oswajają z jego różnorodnością.
  • Terapeutyczne – dziecko, poprzez utożsamienie się z bohaterem, znajduje sposób oswojenia się z lękami czy obawami. Bajki podnoszą samoocenę dziecka, poprawiają jego nastrój i relacje z otoczeniem.
  • Relaksacyjne – dziecko podczas słuchania opowieści odpręża się, relaksuje, wycisza.
  • Komunikacyjne – bajki mogą być metodą porozumiewania się dziecka z dorosłymi na istotne tematy.

 * wywodzący się z Japonii teatr obrazkowy, zwany też teatrem ilustracji, za pomocą którego można czytać i opowiadać wykorzystując planszę z ilustracjami i tekstem.